Złota Żaba 2020/21

Serdecznie zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej do udziału w roku szkolnym 2020/21 w 28. Konkursie „Złota Żaba”.

Celem organizatorów „Złotej Żaby” nie jest sprawdzenie Waszej wiedzy. Niezależnie od dziedziny Konkursu (do wyboru: matematyka lub język polski i literatura) przed uczestnikami postawimy zadania wymagające logicznego i niestereotypowego myślenia. Chcemy nagrodzić tych, którzy wykażą się intelektualną odwagą, wyobraźnią oraz umiejętnością szukania niebanalnych rozwiązań problemów.

Nauczyciele będą mogli zgłaszać uczestnictwo uczniów po zarejestrowaniu się na stronie internetowej (zakładka: Zaloguj się). Login i hasło szkoły, potrzebne do zarejestrowania się nauczyciela jako Opiekuna Konkursu, dyrektor każdej szkoły otrzymał pocztą, wraz z zaproszeniem do Konkursu. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny dla zarejestrowanego nauczyciela – opiekuna Konkursu, po zalogowaniu się na swoje konto, w dniach 15-23 października 2020 r. Dalsze szczegóły organizacyjne zawiera Regulamin Konkursu i jego Harmonogram, które publikujemy w zakładce: Konkurs.

W szkołach, w których nauczyciele zgłoszą udział uczniów, pierwszy etap Konkursu zostanie przeprowadzony: z matematyki w środę 18 listopada 2020 r., z języka polskiego w czwartek 19 listopada 2020 r. (język polski i literatura).

Wszystkim zainteresowanym Konkursem polecamy lekturę zadań z ostatnich trzech lat (zakładka: Archiwum/Zadania). Wybór najciekawszych zadań konkursowych z dwudziestu pięciu edycji konkursów „Złota Żaba” i „Złota Żabka” (z komentarzami i rozwiązaniami) zawiera nasza publikacja, dostępna w sprzedaży wysyłkowej. Szczegółowe informacje (regulamin zakupów, formularz zamówienia) prześlemy pocztą elektroniczną (zapytania prosimy kierować pod adresem: zlota_zaba@ekos.edu.pl).
Okładka książka zapowiedź

Zachęcamy wszystkich do intelektualnej zabawy ze „Złotą Żabą” i do odkrywania radości z myślenia.