Złota Żaba uczy przez zabawę

Artykuł pt. „Jak się bawić ze Złotą Żabą na lekcjach języka polskiego?” dr Zuzanny Czechowskiej zaciekawi nie tylko nauczycieli języka polskiego, nie tylko uczestników naszego konkursu i ich rodziców.

Publikacja, do której link zamieszczamy poniżej, wykorzystuje rezultaty pracy badawczej i praktyki zawodowej Autorki, która doktoryzowała się w dziedzinie literaturoznawstwa na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu na podstawie rozprawy Otworzyć umysł. Dydaktyka polonistyczna wobec rozwijania twórczych postaw uczniów w szkole podstawowej. Od 2016 roku uczyła języka polskiego na różnych etapach kształcenia. Aktualnie pracuje w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym im. Romka Strzałkowskiego w Poznaniu jako nauczycielka w oddziałach inspirowanych metodą Marii Montessori. Stara się wykorzystywać wiedzę z zakresu dydaktyki kreatywności w codziennej praktyce szkolnej.

Pełną treść artykułu można pobrać TUTAJ. Zastrzegamy, że zabronione jest wykorzystanie pobranego tekstu artykułu w celu jego publikacji w jakiejkolwiek formie, bez wyraźnej zgody Autorki (kontakt przez redakcję strony: zlota_zaba@ekos.edu.pl