Splendory Złotej Żaby 2022/23

22 kwietnia odbyła się uroczystość zakończenia jubileuszowej edycji Konkursu.

Laureatom i wyróżnionym, łącznie 82. osobom,  rozdano prestiżowe trofea – statuetki Złotej  Żaby, dyplomy i nagrody rzeczowe: książki i pomoce naukowe. Ci, którzy wybiorą naukę w liceum Fundacji EKOS, otrzymają stypendia. Tradycyjnie nagrodzeni zostali też nauczyciele laureatów trzech najwyższych miejsc.

Z matematyki najlepszy okazał się Adam Tomasz Wiatr ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Poznaniu,  gdzie jego nauczycielką jest pani Ewa Kolasińska. Konkurs w dziedzinie literatury i języka polskiego wygrała Maja Pirogowicz z Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu, którą języka polskiego uczy pani Paulina Koschany. Kolejne miejsca zajęli: 2. z matematyki Aleksander Dembny z SP nr 11 w Poznaniu (uczeń pani Moniki Kos), 3. z matematyki ex aequo Dominik Hałas z SP nr 61 w Poznaniu (uczeń pani Katarzyny Dolczewskiej) i Maja Rzepczyk z SP nr 58 w Poznaniu (uczennica pani Beaty Furmańczak). Z języka polskiego: miejsce 2. Antonina Wróblewska z SP nr 1 w Kórniku (uczennica pani Anny Paprockiej), miejsce 3.  Emilia Przybylska z SP nr 1 w Tarnowie Podgórnym (uczennica pani Katarzyny Górzyńskiej).

Pełna lista nagrodzonych i fotorelacja z rozdania nagród dostępne są w Archiwum.

Uroczystość uświetnił koncert poznańskiego zespołu Retro Jazz Quartet, który zagrał standardy polskiej muzyki filmowej we własnych, oryginalnych aranżacjach. Zwycięzcom sukcesów pogratulowali i nagrody wręczyli członkowie Komisji Konkursowej oraz przedstawiciele instytucji wspierających swarzędzkie konkursy. Wspólnie z Fundacją konkurs sfinansowały samorządy: Województwa Wielkopolskiego, powiatów: poznańskiego, kościańskiego, obornickiego, średzkiego, miast i gmin: Swarzędz, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Września.